Mobil hírek, érdekességek...

2010.aug.31.
Írta: kirchner Szólj hozzá!

Android alapú Ming trió a Motorolától

Hivatalosan is bemutatkozott az Android alapú Ming A1680, MT810 és XT806.

A Motorola Kínában mutatta be az átlátszó felső flippel szerelt Ming-dinasztia három legfrissebb tagját, melyek közös jellemzője, hogy a korábbi zárt Linux platform helyett Android operációs rendszert kaptak. A China Mobile számára készített Motorola MT810 „Beihai” 3,2 hüvelykes érintőkijelzőt, TD-SCDMA átviteli képességet, Android alapokból építkező OPhone OS 2.0 operációs rendszert, mobiltévé támogatást, 720p felbontású HD videólejátszási képességet és 720x480 képpontos videók rögzítésére alkalmas kamerát kapott. A China Telecom kínálatában debütáló, Android 2.1 alapokon nyugvó Motorola XT806 „Qilin” a CDMA és EV-DO mellett GSM hálózatokon is használható lesz, valamint GPS vevővel is rendelkezik. A China Unicom számára tervezett Motorola A1680 „Lucky 3G” 3,1 hüvelykes AM-OLED érintőkijelzőt, WAPI (WLAN), GPS és Bluetooth modult, 5 megapixeles kamerát, valamint SoftStylus kézírás-felismerő szoftvert kapott. A Ming-trió kizárólag Kínában, előfizetéses konstrukcióban lesz elérhető.

Mobil és vezetékes hívásokat is kínál a fring

A fringOut segítségével a magyar mobil és vezetékes számok körülbelül 26 és 2,50 forintért hívhatóak.

A kedvező percdíjakat kínáló fringOut szolgáltatás bevezetése egyértelműen rávilágított arra, hogy a fring és a Skpye szakítása nem volt teljesen ok nélküli, hiszen az alternatív csevegőszoftver korábban a Skype, egészen pontosan a SkypeOut segítségével tette lehetővé a mobil és vezetékes számok hívását. A jelenleg is fejlesztés alatt álló új fringOut szolgáltatás a Skype-tól eltérően egyelőre nem kínál korlátlan havidíjas konstrukciókat, ugyanakkor a hagyományos percdíjas konstrukciója a legtöbb hazai szolgáltató ajánlatánál is kedvezőbbnek tűnik. A fringOut segítségével a hazai vezetékes számok 0,9 eurocentért, azaz napi árfolyamon 2,50 forintért hívhatóak, míg a mobil szolgáltatók elérése 9,4 eurocent, azaz körülbelül 26 forint ellenében lehetséges. A jelenleg csak PayPal segítségével feltölthető egyenleg teljes egészében percalapú mobil és vezetékes hívásokra fordítható, hiszen a fring összes korábbi szolgáltatása – beleértve a videóhívást és csevegést is – továbbra is ingyenes maradt. A jelenleg csak a Symbian Series 60 alapú modellekhez elérhető új fring szolgáltatás csak mobil adatcsomag vagy WLAN kapcsolat jelenléte esetén használható, vagyis a fenti díjakhoz még nem árt hozzászámolni a mobil internetes tarifák díjait. A szolgáltatás további feltételei az alábbi oldalon találhatóak.

Novemberben érkezik a BlackPad?

A DigiTimes értesülései szerint idén novemberben kerül piacra a RIM két beépített kamerával is felvértezett BlackBerry OS 6 alapú internettáblája.

A RIM első internettáblájával kapcsolatban eddig is számtalan pletykát lehetett hallani, ám a kínai DigiTimes a feltételezett beszállítóktól származó információk alapján néhány újabb részletet is publikált. Az oldal értesülései szerint a BlackPad néven bejelentésre kerülő készüléket a tajvani Quanta gyártja majd, méghozzá idén 2, jövőre pedig 8 milliós darabszámot előrejelezve. A várhatóan novemberben 499 dolláros áron piacra kerülő, két beépített kamerával és addigra valószínűleg teljes Flash támogatással is rendelkező készülék az Apple iPad közvetlen kihívója lehet majd, így a RIM hasonlóan sikeres fogadtatásra számít.

Apple Inc.

 

 

 

 

Története

Az 1970-es években garázsvállalkozásként indult, a szokásos amerikai sikersztorit véghezvivő, ma nagyrabecsült és jól menő vállalat. A cég társ-alapítója, és vezérigazgatója Steve Jobs.

Az Apple I és Apple II gépekkel óriási sikert aratott, de az igazi áttörést a Macintosh jelentette.

Gépeit a világ minden táján kedvelik stílusuk, egyszerű használatuk, valamint stabilitásuk miatt. Sajnos a szegényebb országokban nem igazán terjedtek el. Magyarországon napjainkban kezd egyre nagyobb teret hódítani, ami elsősorban a Mac OS X operációs rendszer népszerűségének, illetve fejlettségének, másodsorban pedig a korábbinál kedvezőbb áraknak köszönhető.

A cégtől nem áll távol a UNIX filozófia sem, sőt a nyílt forrással is megpróbálkoztak. Első UNIX rendszerük az A/UX az 1990-es évek elején jelent meg, majd az ezredforduló környékén a Mac OS X avagy Darwin.

 

süti beállítások módosítása